Iveta Kořínková o barefoot obuvi Antal: Je to jako vynořit se z vody a znovu se nadechnout

Moderátorka a influencerka Iveta Kořínková se stala tváří, nebo jak sama s úsměvem říká – spíše nohou značky Antal. Co ji vlastně k barefoot obuvi přivedlo a proč se rozhodla podpořit Antal? Nejen o tom se dočtete v našem rozhovoru.

Její cesta k barefoot obuvi vedla po stejných trasách jako u mnoha lidí včetně nás samotných – chtěla to nejlepší pro svou dceru, aby se její noha mohla správně vyvíjet. Nedlouho poté si barefoot přála vyzkoušet na vlastní chodidlo, avšak nenašla ty pravé. S Antal teniskami to dle jejích slov byla láska na první pohled.

V Česku a na Slovenku si barefoot boty už našly své příznivce a nejeden z nich již o jiném typu bot ani neuvažuje. Iveta zatím 100% barefooťačkou není. Přiznává sice, že je teniskový typ a podpatky na ní jen tak neuvidíte, avšak ráda střídá různé boty – například i tenisky na platformě, které zdůrazní jejích 175 centimetrů. Antal obuv ji však natolik uchvátila, že si dovede představit být jí zcela věrná: „Dokážou totiž nahradit snad všechny boty. Tím, že jsou vyrobené z kvalitní kůže a mají jednoduchý, sportovně elegantní design, se hodí ke všem outfitům. Jen si vybrat tu správnou barvu!“ Iveta dodává, že ostatních tenisek zakoupených před Antalkami jí bude ale líto.

Příroda je mocná čarodějka, a tak není divu, že také Ivetu okouzlila. A to natolik, že například pro mnohé ne příliš oblíbená činnost pletí je pro ni naopak chvilkou, kdy si krásně pročistí hlavu. Právě její pouto s přírodou je jedním z důvodů, proč se rozhodla být tváří Antalu. „Mám ráda přírodu, spojení se zemí, s povrchem, po kterém chodíme, ať jsou to kameny, mech, nebo asfalt. A díky barefootkám jsou moje nohy svobodné. Jsou chráněné podrážkou a zároveň nejsou izolované od okolního světa.“ Svobodu, o které Iveta mluví, Antal boty nohám přinášejí díky takzvanému nulovému dropu, stélce s funkční dvoumilimetrovou pěnou a také díky anatomicky tvarované špičce. „Prsty mají volnost pohybu. Nikde mě nic netlačí. Je to jako vynořit se z vody a znovu se nadechnout,“ říká s úsměvem.

Dalším důvodem, proč se Iveta rozhodla s Antalem spolupracovat, je společenská odpovědnost. Jako sociální podnik se Antal zavázal k aktivnímu rozvoji komunity a regionu reinvesticí svého zisku v rámci firmy. „Není nic víc než firma, která se stará o okolí, zaměstnává lidi z regionu a pomáhá jim. Život by měl být víc o laskavosti a každý člověk by měl nahlížet do svého okolí a také pomáhat. Vlastně bychom si mohli vzít z Antalu příklad. Svět by pak byl o krapet lepším místem.“

Ivety jsme se také ptali, co jí aktuálně v nabídce Antalu chybí, tedy jaké další produkty by uvítala. I do této odpovědi se promítla její velká láska k přírodě: „To je úplně jasné. Chybí mi bílo-zelené či zelené tenisky. Taková ta hezká zelená, jako je označení v rámečku novinka na webu Antalu. To by byla krása – ještě blíž k přírodě.“ S úsměvem dodala, že by se jí líbily také letní otevřenější boty třeba na výšlap.

A co by vzkázala lidem, kteří ještě váhají, zda si barefoot tenisky Antal pořídit? „Pokud jste podobného smýšlení jako já, tak by u vás alespoň jeden pár bot neměl chybět. Je to svoboda pro chodidla, prsty na nohou a vlastně celé tělo. Naše nohy si zaslouží kvalitní a funkční obutí. Často na to zapomínáme a kupujeme boty třeba i bez vyzkoušení, ve slevách, podle vzhledu… Každý člověk je jiný a nechci nikoho soudit. Ale pokud pro sebe chcete udělat maximum, tak zvolit barefoot je určitě krok správným směrem.“